Kolacja Wigilijna dla Seniorów | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Kolacja Wigilijna dla Seniorów

Miejsce
Cieszyn
Organizator
Michał Bałazy
Data
19 grudnia 2018

19 grudnia w Dworku Cieszyńskim odbędzie się Kolacja Wigilijna dla Seniorów, podopiecznych Domów Spokojnej Starości – Świeć Betlejemska Gwiazdo To już trzecie tego typu spotkanie integrujące osoby starsze, często chore, posiadające ograniczone środki do życia i będące pod stałą opieką ośrodków pomocy.

Inicjatorem akcji i liderem grupy Dobro czyni dobro jest niezmiennie Michał Bałazy – Ambasador Kulinarny Polski, mecenas projektu Zjednoczenie Kulinarne Polski 1918-2018 doradca kulinarny i manager gastronomii działający nie tylko w obrębie kraju ale również poza jego granicami.

– Pomysł na organizację wydarzenia kulinarno- kulturalnego jakim jest "Wigilijna Gwiazda" zrodził się z potrzeby serca, chyba jak większość podobnych akcji charytatywnych. Od lat staram się wspierać działania związane z niesieniem dobra, zarówno tym najmłodszym jak i nieco starszym. Wbrew pozorom, mimo tego że tak naprawdę wszyscy potrzebujemy miłości i zrozumienia, osoby w podeszłym wieku, samotne, te które opuściła rodzina, potrzebują tej odrobimy ciepła nieco bardziej niż pozostali – tłumaczy Michał Bałazy.

Kolacja Wigilijna w całości przygotowywana jest z darów, które grupa "Dobro czyni dobro" otrzymuje od partnerów wydarzenia. Swoją pomoc przy gotowaniu od trzech lat oferują również szefowie kuchni restauracji Śląskich, to dzięki ich poświęceniu i ciężkiej pracy, kolacja nabiera za każdym razem wyjątkowego, odświętnego wymiaru

Tradycją spotkań wigilijnych z cyklu Świeć Betlejemska Gwiazdo jest czynne uczestnictwo w nich uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich Zespołu Szkół Nr 2 w Jastrzębiu - Zdroju im. Wojciecha Korfantego. Uczniowie co roku pomagają przygotować posiłki, stoły, dbają o serwis oraz pomoc w transporcie gości i bezpiecznym zajęciu miejsca.

Kolacja wigilijna będzie miała miejsce dopiero w drugiej połowie grudnia, ale już dziś warto o niej wspomnieć gdyż wolontariusze grupy Dobro czyni dobro proszą darczyńców o wsparcie tego wydarzenia. Kontakt empatyczni@wp.pl.

 

Galeria

Zainteresował Cię temat? Udostępnij artykuł!
Kategoria
Kalendarium
Tagi
Data dodania
8 października 2018

Podobne artykuły

FOODEXPO 2019 w Gdańsku

22 lutego 2019

29-31 maja w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amberexpo w Gdańsku po raz kolejny odbędą się Targi Spożywczo-Gastronomiczne FOODEXPO, największe targi branży spożywczo-gastronomicznej w Polsce północnej skierowane do profesjonalnego odbiorcy. Patronat honorowy nad targami sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

przeczytaj całość

10. Sweettargi

21 lutego 2019

23-25 marca w Katowicach odbędą się 10. jubileuszowe Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie, które zaprezentują najnowsze światowe trendy i nowinki z branży. Dziesiąta edycja Sweettargów będzie pełna konkursów, pokazów i atrakcji.

przeczytaj całość

Więcej w dziale

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Anita Kubiak

tel. (61) 851 37 08
anitak@poradnikrestauratora.com.pl