Koniec z niskim VAT na fast foody | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Koniec z niskim VAT na fast foody

Ministerstwo Finansów przygotowuje nową matrycę stawek VAT. Ma ona zakończyć toczący się od 7 lat spór fiskusa z fast foodami – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Wszystkich ma obowiązywać 8% stawka podatku naliczanego do serwowanych dań.

Od 2011 r. placówki gastronomiczne korzystały z popartych przez indywidualne interpretacje przepisów o preferencyjnej – 5% stawce VAT na gotowe dania. Co prawda później interpretacja ogólna podważała jej zasadność, ale indywidualne oceny powinny pozostać w mocy – podaje DGP.

Jedynym wyjątkiem będą posiłki zawierające owoce morza – podkreśla DGP. Tu stawka będzie wysoka – 23%, a nie preferencyjna.Może to oznaczać, że nawet nieznaczący dodatek owoców morza spowoduje, że danie będzie droższe choćby ze względu na wysoki podatek.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

fot. ISTOCK

 

Galeria

Zainteresował Cię temat? Udostępnij artykuł!
Kategoria
Wydarzenia
Tagi
Data dodania
3 grudnia 2018

Podobne artykuły

Szef kuchni z gwiazdkami Michelin otworzy lokal w Gdańsku

14 grudnia 2018

Paco Pérez, szef kuchni nagrodzony sześcioma gwiazdkami Michelin w czterech europejskich restauracjach poprowadzi restaurację na 33. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku kompleksu Olivia Business Centre w Gdańsku. Otwarcie Arco by Paco Pérez zaplanowano na przyszły rok.

przeczytaj całość

L'Art de la cuisine Martell - zgłoszenia do 15 lutego

13 grudnia 2018

01-03 marca 2019 r. w Hotelu Zamek Ryn **** odbędzie się jeden z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce jakim jest L'Art de la cuisine Martell 2019. Konkurs ten nominowany jest do Kulinarnego Pucharu Polski.

przeczytaj całość

Więcej w dziale

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Anita Kubiak

tel. (61) 851 37 08
anitak@poradnikrestauratora.com.pl