Koniec z niskim VAT na fast foody | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Koniec z niskim VAT na fast foody

Ministerstwo Finansów przygotowuje nową matrycę stawek VAT. Ma ona zakończyć toczący się od 7 lat spór fiskusa z fast foodami – podaje Dziennik Gazeta Prawna. Wszystkich ma obowiązywać 8% stawka podatku naliczanego do serwowanych dań.

Od 2011 r. placówki gastronomiczne korzystały z popartych przez indywidualne interpretacje przepisów o preferencyjnej – 5% stawce VAT na gotowe dania. Co prawda później interpretacja ogólna podważała jej zasadność, ale indywidualne oceny powinny pozostać w mocy – podaje DGP.

Jedynym wyjątkiem będą posiłki zawierające owoce morza – podkreśla DGP. Tu stawka będzie wysoka – 23%, a nie preferencyjna.Może to oznaczać, że nawet nieznaczący dodatek owoców morza spowoduje, że danie będzie droższe choćby ze względu na wysoki podatek.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

fot. ISTOCK

 

Galeria

Zainteresował Cię temat? Udostępnij artykuł!
Kategoria
Wydarzenia
Tagi
Data dodania
3 grudnia 2018

Podobne artykuły

Selgros Cash&Carry i Transgourmet zapraszają na Dzień Kuchni Rumuńskiej

22 lutego 2019

Dzisiaj w restauracji Brasserie w hali Selgros Cash&Carry w Piasecznie pod Warszawą odbędzie się Dzień Kuchni Rumuńskiej, czyli pokaz kulinarny połączony z degustacją. Gotować będzie Laurentin Hairadin, zwycięzca rumuńskiego programu kulinarnego Arena Bucatarilor, w towarzystwie uczestników Masterchef Polska: Lorka Zediu i Gai Kuroń. Spotkanie poprowadzi Bartosz Peter, Ekspert w Instytucie Kulinarnym Transgourmet. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich gości.

przeczytaj całość

Wystartował konkurs World Class 2019

22 lutego 2019

Ponad 10 000 barmanów na świecie będzie ubiegać się o przepustkę do 11. finału konkursu World Class. Po raz piąty do wyścigu dołączą barmani z Polski. Rekrutacja trwać będzie do 14 marca. Zwycięzca wyjedzie na zawody do światowej stolicy whisky czyli Szkocji.

przeczytaj całość

Więcej w dziale

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Anita Kubiak

tel. (61) 851 37 08
anitak@poradnikrestauratora.com.pl