Artykuly | Poradnik Restauratora

Opiniotwórczy branżowy miesięcznik ogólnopolski dla właścicieli i szefów kuchni lokali gastronomicznych –  nieprzerwanie 20 rok na rynku

Gotowanie na ogniu daje smak

11 grudnia 2017

Elektryczna, czy gazowa? – oto jest pytanie. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Ci, którzy wybrali gazową, pozostają jej wierni przez długie lata.

przeczytaj całość

Dobrze zaprojektowana jak szwajcarski zegarek

6 października 2017

Kuchnia to serce restauracji. Kiedy w niej coś nie działa, to zawodzi wszystko, gość wychodzi głodny z lokalu i nigdy już do niego nie wraca. Musi ona spełnić też szereg wymogów technicznych i formalnych, podyktowanych obowiązującym prawem.

przeczytaj całość

Spokojnie to tylko awaria

10 lipca 2017

Zakup profesjonalnego sprzętu gastronomicznego wiąże się z reguły z poważną inwestycją finansową. Tego typu urządzenia są zazwyczaj silnie eksploatowane, a w związku z tym narażone na różnego rodzaju awarie i uszkodzenia. Na co zwrócić uwagę przed wezwaniem serwisu? Co można zrobić we własnym zakresie? Na jaką pomoc można liczyć w okresie obowiązywania gwarancji i po niej? Pytamy wiodących producentów w kraju.

przeczytaj całość

Zmywarka – cicha i wydajna pomoc w lokalu

9 maja 2017

Sterty brudnych naczyń, mnóstwo zajętego miejsca, brak zachowania odpowiedniej higieny – tego wszystkiego można w lokalu uniknąć. Pomocą może być odpowiednio dobrana zmywarka gastronomiczna.

przeczytaj całość

Restauracyjne puzzle, czyli jak dobrze przygotować ciąg wydawczy

12 kwietnia 2017

Bycie restauratorem to przyjemność karmienia gości, uczenia ich nowości, propagowania tradycji i regionalizmów, ale też ogromna odpowiedzialność. Przystępując do otwarcia lokalu, trzeba wszystko dokładnie zaplanować. Musimy także wiedzieć nie tylko jaką powierzchnią dysponujemy, jaki ma być charakter, ale też ile i jacy będą klienci. Na tej podstawie budowane powinno być wyposażenie kuchni.

przeczytaj całość

Jak wybrać ekspres do kawy?

1 lutego 2017

Ze statystyk wynika, że Polska to ogromny rynek sprzedaży kawy. Co ważne, Polacy piją coraz lepsze gatunkowo i lepiej zaparzane. Już nie wystarcza jedynie zalana rozpuszczalna czy fusy. Poszukują miejsc, gdzie podawana jest naprawdę dobrej jakości. To szansa dla lokali na przyciągnięcie gości. Bardzo ważną sprawą w urządzaniu i wyposażaniu lokalu staje się wtedy zakup ekspresu do kawy.

przeczytaj całość

Piece - wyzwania nowoczesnej kuchni

5 grudnia 2016

Na sukces restauracji składa się kilka czynników, wśród których jeden pozostaje niezmienny – jakość potraw. Łatwiej zainteresować ofertą lokalu klientów i zaspokoić ich różnorodne wymagania, jeśli szef kuchni ma do dyspozycji odpowiednie zaplecze w postaci innowacyjnego sprzętu gastronomicznego. Czy piec konwekcyjno-parowy to dziś niezbędny element wyposażenia?

przeczytaj całość

W dobrym ciągu

31 października 2016

Dobrze dobrane, nowoczesne meble gastronomiczne gwarantują sprawny serwis, a ten w branży HoReCa ma ogromne znaczenie. Producenci proponują restauratorom specjalne ciągi wydawcze łączące wiele pojedynczych urządzeń i mebli gastronomicznych w jedną całość zapewniającą sprawny system wydawania potraw zimnych i gorących oraz atrakcyjne zaprezentowanie serwowanego menu. Jak skomponować ciąg idealny?

przeczytaj całość

Wygodne zmywanie

11 października 2016

Zmywarki dedykowane gastronomii różnią się od tych, które znajdują swoje zastosowanie w domach. Są tak zmyślnie skonstruowane, aby zapewnić oszczędność czasu, miejsca i przede wszystkim pieniędzy. Nowoczesne modele gwarantują także zminimalizowanie rozwoju niebezpiecznych bakterii, co jest kluczową cechą w branży gastronomicznej. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów zmywarek: ładowane od przodu, od góry, szufladowe, tunelowe, kapturowe, podblatowe, do naczyń, szkła w barze czy garnków. – Dobra zmywarka powinna być nie tylko skuteczna, ale także przyjazna użytkownikowi i oszczędna. Dlatego w zmywarkach wyższej klasy możemy znaleźć takie udogodnienia jak: system odzysku ciepła czy dotykowe i kolorowe panele sterowania.

przeczytaj całość

Piece dobre na wszystko

3 października 2016

Rzadko można spotkać restaurację, w której nie znajdziemy pieca konwekcyjno-parowego. To przecież serce kuchni. W połączeniu ze schładzarkami szokowymi ułatwia pracę, przyspiesza wydawanie zamówionych potraw, mnoży perspektywy, otwierając szefa kuchni na niekonwencjonalne popisy kulinarne. Jeden sprzęt, a tyle możliwości!

przeczytaj całość

Strony

Wydawca

ZDKP

Nasze tytuły

Partnerzy

Wydawca

Biuro Promocji i Reklamy "Generalczyk" sp.j.

ul. Szczęsna 10
60-587 Poznań
tel./fax (61) 852 08 94
email: redakcja@poradnikhandlowca.com.pl

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Michał Bobrowski

tel. (61) 850 19 33
michalb@poradnikhandlowca.com.pl

Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu

Nikodem Pankowiak

tel. (61) 851 37 08
nikodemp@poradnikrestauratora.com.pl